Menu Home

Wskazówki dotyczące powiększania, silniejszego i bardziej muskularnego ramienia

„Wyścig zbrojeń”

Kiedy już zaczniesz kojarzyć się ze światem fitness, dowiesz się, że jeśli nie jesteś kulturystą lub masowym potworem i po prostu wielkim wszędzie, to jedna z pierwszych rzeczy, które większość ludzi zauważy na twoim ciele, kiedy widzisz, jesteś ramionami. Jeśli twój pokaz broni jest trochę słaby i ma tylko 22-calowe kalibry, możesz trochę popracować nad nimi i dołączyć do klubu dużych chłopców. Poza tym poza latem lub wiosną wszystko inne jest zwykle zakryte ubraniem, chyba że jesteś na siłowni, ćwiczysz. Jeśli Twoim ostatecznym celem, gdy wchodzisz do pokoju, jest chęć, aby wszyscy widzieli te duże, twarde, chude pytony zwisające z boków twoich ramion, przestrzeganie tych kilku prostych wskazówek jest pomocne i konieczne.

Rozciąganie ramion przed treningiem

Rozciągnij się i rozgrzej

Są to badania, które pokazują, że rozciąganie nie ma żadnych zalet, a są też badania, które pokazują, że tak. Zawsze robię to przed treningiem. Przed treningiem dowolną częścią ciała lub programem ćwiczeń rozciąganie i rozgrzewka są moim zdaniem zawsze korzystne. Rozciąganie przedtreningowe i rozgrzewki zmniejszą wszelkiego rodzaju sztywność mięśni, zwiększą szybkość skurczów mięśni, poprawią przepływ krwi i pomogą w koncentracji. Dobra rozgrzewka zapewni również lepszą transmisję nerwów poprzez ciepło i zwiększone natlenienie ze względu na wyższą temperaturę ciała.

Mięśnie bicepsa

Stosowanie technik budowania masy do małych grup mięśni nie jest zbyt korzystne

Jak duży powinien być ciężar?

Jeśli stosujesz te same techniki budowania masy, co w przypadku większych części ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy lub nogi, ten rodzaj treningu jest po prostu szalony dla mniejszych grup mięśni. Twoje ramiona składają się tylko z mięśni bicepsów i tricepsów, z których oba są znacznie mniejszymi grupami mięśni z bardzo małą liczbą aktywnych części. Każdy uraz / nadwyrężenie mięśni / itp. Ramion może zagrozić dużej części twojego rutynowego treningu, ponieważ bardzo trudno byłoby trenować ramiona, plecy i klatkę piersiową bez użycia rąk. Ilość używanego ciężaru zależy w dużej mierze od twoich celów fitness, tego, jak twoje ramiona reagują na określony ciężar i oczywiście od składu ciała. Jeśli jesteś naturalnie dużą / chudą osobą i masz zamiar uzyskać szczupłą sylwetkę, używanie bardzo dużych ciężarów nie będzie w twoim najlepszym interesie i naprawdę nie pomoże ci wcale. Z pewnością staniesz się większy, silniejszy i mocniejszy, ale nie szczuplejszy. Podczas treningu ramion (biceps i triceps) należy stosować głównie umiarkowaną wagę. Ciężarek na tyle ciężki, że pozwoli ci wykonać tylko od 8 do 12 powtórzeń. Niektóre sporadyczne ćwiczenia z ciężkimi hantlami / sztangą są dobre (większa waga, która pozwala na 5 do 8 powtórzeń), o ile dostosujesz swój harmonogram i czas regeneracji. Nie chcesz, aby Twoje ramiona przyzwyczajały się do określonej rutyny. Niech twoje ciało / mięśnie zgadują, co będzie dalej.

Wyciągnięcie tricepsa izoluje mięsień trójgłowy

Używanie kątów i izolacji

Jak już wspomniałem, mięśnie ramion są znacznie mniejszą grupą mięśni, więc ruchy izolujące są absolutnie niezbędne do wychylenia się i zdefiniowania. Jeśli zabraknie Ci izolacji mięśni ramion i pozwolisz na szarpanie, kołysanie lub ruch łokciowy, intensywność każdego powtórzenia zostanie podzielona na inne części ciała i usunie dużo stresu z mięśni, które faktycznie próbujesz pracować nad. Utrzymuj ruch tułowia i dolnej części ciała na absolutnym minimum. Nawet niewielka zmiana kąta w jakimkolwiek ćwiczeniu zmieni miejsce, w którym uderzy stres / intensywność. Aby uzyskać większy wzrost ramion, będziesz musiał uderzać bicepsem / tricepsem z każdego możliwego kąta. Zmiana ułożenia dłoni na drążku (szeroka kontra wąska, dłonie skierowane do góry kontra dłonie skierowane w dół), rodzaj używanego drążka (pręt prosty lub zwinięty lub kabel / lina) oraz zmiana wysokości lub niskiego lub ukośnego z dala lub w kierunku ciała wszystko pomoże w optymalnym wzroście ramienia.

Właściwa forma dla zgięcia bicepsa

Forma i aparatura

Forma, której używasz, jest wszystkim i idzie w parze z użyciem umiarkowanej wagi. Używanie i kołysanie super ciężkich ciężarów może wyglądać naprawdę imponująco dla wszystkich uroczych dziewczyn, które chodzą po siłowni, ale brak kontrolowania ruchu w fazie ekscentrycznej i koncentrycznej w zakresie ruchu znacznie zmniejszy zdolność do przybierania na masie. Używanie umiarkowanych ciężarów to dużo lepsza forma, wyższa jakość powtórzeń i dokładniejszy rozwój. Koncentracja na określonych miejscach w grupach mięśni oznacza również, że możesz kontrolować sposób, w jaki rozwijają się mięśnie. Możesz zbudować dobrze rozwinięte mięśnie za pomocą tylko jednej maszyny lub urządzenia, jednak używanie sztang do złożonych ruchów i hantli / kabli do izolacji i określonych kątów jest bardziej korzystne dla ogólnego wzrostu i definicji mięśni.

Categories: Ćwiczenia

Tagged as:

iWiM5W