Menu Home

Sekrety sukcesu rozmowy kwalifikacyjnej

Masz jeden cel w nadchodzącej rozmowie kwalifikacyjnej – otrzymanie oferty.

Ten przewodnik jest przedstawiany Tobie, klientowi; aby upewnić się, że masz największe szanse na promowanie się w jak najbardziej pozytywny sposób podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zapewnić wgląd w to, czego szukają osoby prowadzące rozmowę kwalifikacyjną, gdy przeprowadzają z tobą rozmowę.

To przygotowanie będzie widoczne w twoim nastawieniu i opanowaniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej i znacznie zwiększy twoją zdolność do zapewnienia sobie roli.

* Idealny pracownik

Najważniejszym i najcenniejszym zasobem firmy są pracownicy, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjna uważa, że ​​jesteś wartościowym dodatkiem do ich zespołu.

*Elastyczność

Firma nie może konkurować na dzisiejszych rynkach, jeśli Twoi pracownicy nie chcą zaakceptować zmian. Firmy będą nadal mieć obroty, zmieniać strategiczne kierunki, zmieniać linie produktów oraz wchodzić i wychodzić z różnych technologii. Jeśli nie potrafisz wykazać się umiejętnością skutecznego radzenia sobie ze zmianami, nie będziesz zadowolony w dzisiejszym klimacie korporacyjnym.

* Bycie graczem zespołowym

W dzisiejszych czasach samo trzymanie głowy w dół i wykonywanie swojej pracy nie wystarczy. Musisz starać się być bardziej zaangażowanym w sprawy swoich współpracowników. Oznacza to zmuszanie się do wyjścia z biura i interakcji. Nikt nie lubi być źle rozumiany, ale jeśli ludzie nie będą mieli okazji pracować z Tobą, a tym samym Cię poznać, będzie to Twoja wina, jeśli nie otrzymasz ich wsparcia w sytuacjach krytycznych.

* Zakres umiejętności

W miarę spłaszczania się organizacji rozwój kariery będzie przebiegał poziomo, a nie pionowo. Od czasu do czasu musisz chcieć pracować poza swoją niszą, aby poszerzyć swoje umiejętności. Posiadanie specjalizacji jest w porządku, ale możliwość pomocy w innych obszarach sprawi, że staniesz się bardziej wartościowy dla firmy i będzie lepiej sprzedawany jako kandydat.

* Świadomość Większy Obraz

Pracownicy, którzy rozumieją i wykazują zainteresowanie szerszym obrazem samej firmy, a nie tylko obszarem, na którym się koncentrują, nie są tak zaskoczeni zmianami i mają tendencję do lepszego zrozumienia i radzenia sobie z związanymi z nimi zawirowaniami.

* Możliwość prezentacji

Jeśli uważasz, że tylko sprzedawcy i „całusy” powinni przejmować się umiejętnościami prezentacji, to Mylisz się. Poprawa umiejętności prowadzenia skutecznych prezentacji na dowolny temat, w małych lub dużych grupach, to umiejętność, którą musisz nadać priorytet, jeśli chcesz być kimś więcej niż tylko graczem do ról.

Zapamiętaj prostą listę kontrolną przed wywiadem:

Przeczytaj swoje CV od góry do dołu i upewnij się, że wiesz, co dokładnie zapisałeś.

Przećwicz pytania do rozmowy kwalifikacyjnej z członkiem rodziny, przyjacielem i / lub dziewczyną – z każdym, kto będzie słuchał!

Przeczytaj całą instrukcję przygotowania. Większość z nich może wydawać się podstawowa, ale jeśli dobrze opanujesz podstawy, Twoje podstawy będą mocne, aby zapewnić dobre wyniki.

Upewnij się, że wiesz dokładnie, dokąd się wybierasz, masz mapę i opuść ją znacznie wcześniej niż sugeruje czas podróży. Nie zostawiaj niczego przypadkowi.

Dla większości ludzi wywiady nie są przyjemne. Sposobem na upewnienie się, że mamy największe szanse na sukces, jest zapytanie rekrutera o wszystko, w czym potrzebujesz pomocy, aby odpowiednio się przygotować.

Jeśli chcesz anulować rozmowę kwalifikacyjną. Nie stosuj metody „wyłącz telefon”.

Część 2 – Odpowiadanie na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Wywiady są bardzo zróżnicowane, od bardzo nieformalnych po formalne. Można jednak przewidzieć pewne pytania, a także temat. Jeśli jesteś dobrze przygotowany, większość pytań problemowych nie powinna się pojawić. Będziesz wiedział o firmie, będziesz wiedział o sobie i będziesz miał dobre pojęcie o wymaganiach na stanowisku pracy – te pytania nie będą problemem dla dobrze przygotowanego rozmówcy.

Kilka ogólnych zasad:

  • Mów głośno, odpowiadając na pytania
  • Odpowiedz krótko, ale staraj się unikać odpowiedzi tak lub nie
  • Nie przejmuj się przerywaniem, zanim odpowiesz, pokazuje, że potrafisz myśleć i nie wypluwasz ukąszeń, których się nauczyłeś!
  • Nie upiększaj odpowiedzi ani nie kłam! Bądź tak szczery, jak to tylko możliwe
  • Przygotuj się na pytania dotyczące hipotetycznej sytuacji, nie spiesz się z nimi
  • Przygotuj się na nieoczekiwane pytanie, które ma na celu sprawdzenie, jak radzisz sobie z nieoczekiwanym
  • Jeśli zadajesz pytania, trzymaj je zwięźle podczas rozmowy kwalifikacyjnej, pamiętaj, że jesteś rozmówcą.
  • Na koniec rozmowy zadawaj pytania w otwarty sposób. Pytania, na które nie można odpowiedzieć tak lub nie, np. Opowiedz mi o…? Co jest…? Czemu…?
  • Nie opuszczaj czujności, niezależnie od tego, jak nieformalne lub swobodne może się wydawać spotkanie. Jeśli nie jesteś pewien, czy praca Ci pasuje, spróbuj przynajmniej przejść do drugiej rundy rozmów kwalifikacyjnych. Profesjonalne kontakty, które nawiążesz w trakcie tego procesu, przydadzą się bez względu na to, czy dostaniesz pracę, czy nie.
  • Podziękuj ankieterom za ich czas, kiedy wychodzisz cicho i spokojnie, i uśmiechaj się, nawet jeśli wiesz, że ich nienawidzisz.

Categories: Praca

Tagged as:

iWiM5W