Menu Home

Schudnij dzięki siedmiodniowemu cyklowi węglowodanów

Specjalista ds. Transformacji, Chris Powell, jest guru fitness stojącym za niesamowitymi wynikami uzyskanymi w ABC Extreme Makeover Weight Loss Edition. Regularnie pomaga ludziom zrzucić nie 10 czy 20 funtów, ale 150 do 250 funtów dzięki diecie i planom ćwiczeń. Chris czuje, że znalazł rozwiązanie na szybkie spalanie tłuszczu, jednocześnie ograniczając apetyt na węglowodany, które mogą sabotować nawet najbardziej zdeterminowaną osobę na diecie.

Nie jest jedynym, który uważa, że ​​jego plan jest niezawodny. Dr Oz niedawno poświęcił diecie cały odcinek i kilkakrotnie wspomniał podczas pokazu, że jego zespół medyczny dokonał przeglądu danych i badań i uważa, że ​​może to zadziałać dla wielu. Chris Powell wyszedł z książką podsumowującą plan zatytułowany Wybierz, aby stracić 7-dniowy cykl węglowodanowy.

Węglowodany to cukry i skrobie, które stanowią większość energii dla wszystkich żywych istot. Wątroba przekształca węglowodany w glukozę, co zwiększa poziom cukru we krwi i powoduje uwalnianie insuliny. Jeśli spożyje się zbyt dużo węglowodanów, wzrasta poziom cukru we krwi, a to, czego nie można wykorzystać jako energii, zamienia się w tłuszcz.

Zarówno Chris, jak i dr Oz uważają, że diety niskowęglowodanowe działają w pewnym stopniu, ale obniżają metabolizm, więc ostatecznie po ponownym wprowadzeniu węglowodanów waga ma tendencję do powrotu i często przybiera na wadze, ponieważ metabolizm jest spowolniony.

Chris jest byłym kulturystą, więc wyciągnął kilka lekcji ze swojej przeszłości i wskrzesił ideę rowerowej jazdy na rowerze. Uważa, że ​​jeśli dieta obejmuje dni o niskiej i wysokiej zawartości węglowodanów, organizm może wydajnie spalać tłuszcz, jednocześnie będąc zadowolonym z węglowodanów.

Nasze ciała potrzebują węglowodanów. To jest główne źródło energii dla ciała i mózgu. Zespół medyczny dr Oza odkrył, że tarczyca zwalnia bez węglowodanów, co powoduje spowolnienie metabolizmu. Kiedy metabolizm spada lub poziom kalorii spada, organizm przechodzi w tryb przetrwania i zaczyna gromadzić więcej tłuszczu.

3 najważniejsze powody, dla których przejadamy się

Chris Powell uważa, że ​​są 3 główne powody przejadania się

1-Ludzie wokół nas. Wpływy społeczne to duży powód do przejadania się.

2-Nuda. Chris ukuł termin hipno-bing, w którym ludzie jedzą bezmyślnie podczas jazdy lub oglądania telewizji. Zanim się zorientują, kilka żetonów zamieniło się w cały worek.

3-Jedzenie poza domem. Kiedyś było to postrzegane jako przysmak, ale teraz ludzie czasami jedzą na mieście częściej niż w domu. Jednak z psychologicznego punktu widzenia wielu nadal uważa, że ​​jedzenie poza domem jest nagrodą i ma tendencję do przejadania się, zwłaszcza przy spożyciu węglowodanów.

Plan:

Dieta przebiega w 7-dniowym cyklu. Jest to dzień niskowęglowodanowy, po którym następuje dzień o wysokiej zawartości węglowodanów na przemian przez 6 dni. Siódmy dzień to dzień oszustwa. Na przykład, jeśli dieta zaczyna się w poniedziałek, będzie to dzień o wysokiej zawartości węglowodanów, wtorek o niskiej zawartości węglowodanów, na przemian do niedzieli, która jest dniem oszustwa. Wydaje się, że najłatwiej będzie wybrać dzień oszustwa i od niego pracować nad harmonogramem.

Główną zasadą jest spożywanie posiłków w ciągu 30 minut po przebudzeniu, a co 3 godziny po przebudzeniu, podawanie 5 posiłków dziennie.

Dni o wysokiej zawartości węglowodanów to 1500 kalorii dla kobiet i 2000 kalorii dla mężczyzn. Jest to część diety wspomagająca metabolizm. Dni niskowęglowodanowe to 1200 kalorii dla kobiet i 1500 dla mężczyzn i wtedy następuje spalanie tłuszczu.

Śniadanie jest zawsze bogate w węglowodany 7 dni w tygodniu.

Chris nie chce, żebyś liczył kalorie ani węglowodany. Zamiast tego lubi używać prostych rozmiarów porcji ręką jako przyrządem do odmierzania.

  • Białko powinno mieć wielkość dłoni
  • Węglowodan ma wielkość zaciśniętej pięści
  • Warzywa to minimum 2 pięści
  • Porcja tłuszczu ma wielkość kciuka

Dzień o wysokiej zawartości węglowodanów:

Dzień o wysokiej zawartości węglowodanów składa się z zatwierdzonej żywności o wysokiej zawartości węglowodanów, dużej ilości warzyw i białka. Te dni mają być niskotłuszczowe. Przykładowe pomysły na menu:

Śniadanie: grecki jogurt i owoce (banan) lub niskotłuszczowa muesli i shake proteinowy lub grecki jogurt z niskotłuszczową mueslią

Obiad: mielony indyk i makaron lub kanapka z tuńczykiem na pieczywie pełnoziarnistym z sałatą i pomidorem lub tostadas z kurczakiem (kurczak, papryka, tortilla kukurydziana, czarna fasola)

Snack: shake z białka serwatki zmieszany z owsem (Dr Oz lubił ten)

Kolacja: stek z boczku i mały ziemniak lub makaron pełnoziarnisty z kurczakiem i dużą ilością warzyw oraz marinara (pamiętajcie bez tłuszczu)

Dzień niskowęglowodanowy:

Dzień niskowęglowodanowy składa się z jedzenia białka, dużej ilości warzyw i zdrowego tłuszczu.

Przykładowe pomysły na menu:

Śniadanie: kanapka pełnoziarnista angielska muffinka, białka jaj, pomidory salsy, taco śniadaniowe (białko kukurydziane tortilla i pomidory Mrs dash)

Snack: shake proteinowy z masłem orzechowym lub masłem orzechowym selerowym i paluszkiem serowym,

Lunch- azjatycki wrap sałatkowy z białkiem i awokado oraz warzywami

Kolacja: stek z fasolką szparagową i migdałami

Dzień oszustw

Dzień oszustwa pozwala nam pozostać na diecie emocjonalnie i psychicznie. To oszukuje organizm do myślenia, że ​​nie jesteś na diecie, która przyspiesza metabolizm, gdy następuje gwałtowny wzrost węglowodanów. Pomyśl w ciągu tygodnia, w słabym momencie diety, o tym, czego chcesz w dniu oszustwa.

Categories: Odżywianie

Tagged as:

iWiM5W