Menu Home

Jak zaakceptować swoje ciało, uprawiając jogę

Akceptacja to nie porażka

Zdrowie psychiczne i fizyczne to niekończąca się podróż drobnych poprawek i nawyków. Jeśli elitarny sportowiec zaakceptuje swoje ciało takim, jakim jest i nie zrobi nic więcej w oparciu o fakt, że akceptacja się wydarzyła, jego sprawność i wydajność spadną. Podobnie są ludzie, którzy nie mają nieskazitelnych ciał, a mimo to są szczęśliwi – ponieważ pracują nad poprawą tego, co ich trapi i co ważniejsze; rozumiem, że nieskazitelne ciała to mit. Pogodzili się z następującymi kwestiami:

Akceptacja nie jest porażką, to punkt wyjścia do samoopieki, która obejmuje trwającą całe życie podróż utrzymania

Chociaż jest to cicha epidemia, nikt nie jest jedynym, który przechodzi problemy z ciałem. Rozejrzyj się, całe branże istnieją z powodu tego, jak bezwartościowi się czują ludzie – kosmetyki, chirurgia plastyczna, sprzedawcy samopomocy, szybka naprawa w świecie fitness, produkty dietetyczne, lista jest prawie nieskończona

Wreszcie rozumieją, że przezwyciężenie nieszczęścia swoim ciałem może być tak trudne, jak zerwanie z jakimkolwiek nałogiem i że nie jest to znak, że coś jest z tobą nie tak, nawet jeśli kilka razy wypadnie z pozytywnego wozu, sprawdź też anaca3 avis.

Dlaczego siebie nienawidzimy

Wypisz wszystkie powody, dla których ludzie nie lubią siebie fizycznie, a będziesz potrzebować wystarczającej ilości papieru, aby zabić mały las deszczowy. Oto tylko kilka.

 • Media i celebryci utrwalają fałszywy świat jako rzeczywistość i sprzedają niemożliwe marzenia, które są możliwe (jeśli wydasz wystarczająco dużo pieniędzy). Na przykład, przyjrzyj się uważnie następnej lalce Barbie, którą zobaczysz; kobieta nie ma żeberka. Małe dziewczynki chcą wyglądać tak szczuple, ale w rzeczywistości będą musiały stracić żebra (prawie nie ma opcji)
 • Zmaganie się z przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością
 • Starzenie się
 • Mieć nadwagę
 • Bezimienna chęć, by wyglądać lub czuć się inaczej
 • Porównanie z wyglądem innych i rolkami z podświetleniem
 • Obraźliwa sytuacja, w której dręczyciel, partner lub rodzic użyli negatywnych komentarzy ciała jako broni
 • Życie jest czasami samotne

Współczesne życie z całym jego sfabrykowanym blaskiem i nagraniami nieznajomych w mediach społecznościowych może sprawić, że każdy poczuje się samotny i mniej całością

Współczesne życie z całym jego sztucznym blaskiem i nagraniami nieznajomych w mediach społecznościowych może sprawić, że każdy poczuje się samotny i mniej całością | Źródło

Ale ciała to przekleństwo!

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość z nich to iluzje lub blizny psychiczne, które mogą leczyć. Joga ułatwia ten proces. W przypadkach, których nie można wymazać, takich jak stan fizyczny lub starzenie się, joga nie tylko zapewnia łatwość i umiejętności, ale także zamienia rozczarowanie sobą we wzmacniającą akceptację. Kiedy wytrwale praktykujesz, pojawia się kilka wspaniałych wniosków, które dowodzą, że ciało nie jest przeszkodą.

Fizycznie zawsze można zmienić lub poprawić

Genetyka nie musi mieć ostatniego słowa, jeśli chodzi o postawę i wygląd

Najlepsze jest to, że inni ludzie nie oceniają nas po naszym wyglądzie tak bardzo, jak nam się wydaje.

Kiedy obraz siebie jest niski, uważa, że ​​inni nie widzą naszych postrzeganych fizycznych wad. Gdy umysł zaczyna leczyć się poprzez jogę, zdaje sobie sprawę, że nie ma to miejsca w przypadku większości osób, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Ponadto umysł uczy się trzeźwo oddzielać tych, którzy nas akceptują, od tych, którzy nieuczciwie osądzają. Kiedy pojawia się to drugie, praktykujący jogę czuje się również bardziej komfortowo w swojej skórze, aby nie dać się tak pochłonąć tego rodzaju płytkim zachowaniom.

Sekretem jest zaufanie

U podstaw każdego zmartwienia związanego z własnym obrazem jest zaufanie. Nie ufamy akceptacji nas przez innych ludzi. Czuje się zdradzony z powodu złej diagnozy lub łuski pokazującej dodatkową kupę tłuszczu. Czasami wydaje się, że nasza fizyczna powłoka ma własne życie, a nawet może nas zniszczyć. Dlaczego inaczej miałoby się starzeć i umierać? Rozwinąć raka? Nie często się o tym mówi, ale większość ludzi boi się swoich ciał i wszystkich powodów, dla których może się to nie udać. To oddziela stronę fizyczną, psychiczną i duchową.

Joga nie jest cudownym lekarstwem. Ta starożytna sztuka też nie jest kluczem do nieśmiertelności. Joga zapewnia komfort i zrozumienie kondycji człowieka. To sposób na lepsze samopoczucie we własnym ciele, nie walcząc z nim jako oddzielnym bytem – czymś, czym nigdy nie było. Im dłużej walczy się jako wróg „tam”, tym dłużej może trwać nieszczęście. Joga sprawia, że ​​oboje trzymają się za ręce, ciało i umysł, wzmocnieni zrozumieniem, że nie ma wroga. Tylko brak świadomości ciała.

Dlaczego świadomość ciała jest ważna

Ta koncepcja nie jest tak prosta, jak bycie świadomym własnego ciała. Jako bardzo ważna część jogi, świadomość ciała obejmuje:

 • Dowiedz się, jak działa anatomiczna strona rzeczy
 • Co jest dobre dla organizmu w ogóle i indywidualnie
 • Twoje ograniczenia, predyspozycje i rytmy biologiczne.

Im lepiej zrozumiesz, co sprawia, że ​​twoje ciało tyka, tym lepsze będą kroki, aby poprawić jego stan. Zgadza się, joga to nie tylko nienawiść do pozycji lotosu. Wraz ze wzrostem praktyki i wiedzy joga przywraca ci fizyczną stronę w przyjemny sposób – stając się sprawniejszym, bardziej elastycznym i kultywując akceptację zamiast strachu.

Categories: Sport

Tagged as:

iWiM5W