Menu Home

Jak uzależnienie od marihuany wpłynęło na moje małżeństwo

Uzależnienie może zniszczyć twoją rodzinę

Mój mąż miał problem z nałogiem – regularnie palił marihuanę w naszym garażu i zapraszał do siebie swoich bliskich. Po spędzeniu czasu na zaprzeczaniu jego nałogowi, zaniepokoiłem się, że dotknie to naszych dzieci i poczułem potrzebę wyznaczenia granic. Pewnego dnia postawiłem mu ultimatum: garnek albo nasza rodzina.

W odpowiedzi mój mąż spakował walizki i wyszedł, co sprawiło, że poczułam, że jego uzależnienie było silniejsze niż miłość do naszej rodziny. Byłem zdruzgotany, ale wiedziałem, że wyznaczanie granic i zapobieganie wpływowi jego uzależnienia na moje dzieci jest moim priorytetem i byłem gotów postawić swoje małżeństwo na szali, aby je chronić.

Po 24 godzinach mój mąż wrócił, chcąc odłożyć marihuanę i popracować nad przezwyciężeniem swojego nałogu, aby uratować naszą rodzinę. O ile mi wiadomo, całkowicie rzucił palenie i skupił się na wyzdrowieniu.

Oto kilka sposobów na uratowanie rodziny i pomoc współmałżonkowi w przezwyciężeniu nałogu.

Jak pomóc współmałżonkowi lub ukochanej osobie przezwyciężyć uzależnienie

Przejdź przez wszelkie zaprzeczenia, jakie możesz mieć na temat uzależnienia

Aby stawić czoła uzależnieniu współmałżonka, musisz stawić mu czoła. Możesz nie wiedzieć, jak to zrobić, jeśli sytuacja trwa od miesięcy lub lat i zaprzeczałeś temu problemowi. Pamiętaj, że nie ma czasu takiego jak obecny; jeśli nadal będziesz zaprzeczać problemowi, nie zniknie on sam.

Zdobądź wiedzę o uzależnieniu

Przeczytaj wszystko o naukowych przyczynach uzależnienia i zasobach, które pomogą sobie i ukochanej osobie w tym trudnym czasie. Zrozumienie pierwotnych przyczyn pomoże ci poczuć mniej poczucia winy i złości z powodu sytuacji, a także da ci narzędzia potrzebne do wspólnego jej pokonania.

Dołącz do grupy wsparcia

Bycie współmałżonkiem uzależnionego jest wyzwaniem, ale nie musisz tego robić sam. Poszukaj grup wsparcia w swojej lokalnej społeczności lub w Internecie. Są inni, którzy przeszli lub przechodzą przez te same problemy i mogą pomóc i doradzić w tym trudnym czasie. Grupa wsparcia może być pomocnym narzędziem, niezależnie od tego, czy potrzebujesz ramienia, na którym możesz płakać, głosu, który opowie Ci o trudnych realiach, czy po prostu kogoś, kto pomoże ci posłuchać.

Nie włączaj uzależnionego

Nie dawaj współmałżonkowi pieniędzy, o których wiesz, że wydadzą zioło, podwieź go na imprezę, na której wiesz, że będzie palić, ani nie pozwól przyjść przyjaciołom, jeśli wiesz, że przynoszą trawkę. Chociaż możesz czuć się winny i mieć dobre intencje, by „pozwolić im robić to, co chcą” lub „pozwolić im przejąć inicjatywę w ich wyzdrowieniu”, rzeczywistość jest taka, że ​​wszystko, co robisz, aby ułatwić ich stosowanie, umożliwia, co tylko przedłuży ich lek. używać i pozwalać na rozwój uzależnienia.

Stań w obronie siebie i swojej rodziny

Pomagając uzależnionemu, można zajść tylko tak daleko, a czasem trzeba narysować linię na piasku. Pamiętaj, że najpierw musisz zadbać o siebie i swoją rodzinę, a jeśli Twój współmałżonek odmawia uzyskania pomocy, której potrzebuje, a sytuacja nie wydaje się poprawiać, nie powinieneś czuć się winny z powodu usunięcia siebie i swoich dzieci z sytuacja.

Zasoby dla osób uzależnionych i członków ich rodzin

Kilka opcji dla członków rodziny osoby uzależnionej:

 • Jeśli jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie, zadzwoń pod numer 9-1-1
 • Poszukaj lokalnego terapeuty lub doradcy
 • Poszukaj pastora lub pastora
 • Poszukaj lokalnej grupy anonimowych współzależnych (CoDA)
 • Kilka opcji dla uzależnionego:
 • Jeśli istnieje ryzyko samookaleczenia lub przedawkowania, zadzwoń pod numer 9-1-1
 • Poszukaj pomocy medycznej (skontaktuj się z lekarzem)
 • Szukaj lokalnych spotkań Anonimowych Alkoholików (AA) lub Anonimowych Narkomanów (NA)
 • Poszukaj ambulatoryjnego i / lub szpitalnego ośrodka leczenia
 • Poszukaj lokalnego terapeuty lub doradcy
 • Poszukaj pastora lub pastora
 • Życie jest tym, co z niego robimy. Jeśli zdecydujemy się pozwolić, aby uzależnienie pochłonęło nas, nasze dzieci i całe nasze życie, to tak, jakbyśmy ograniczyli się do życia w więzieniu. Nadzieja jest tylko o krok dalej. Jeden krok, by powiedzieć: „Proszę, pomóż mi dzisiaj!”

Pomoc jest dostępna

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, skontaktuj się z krajową infolinią Substance Abuse and Mental Health Services Administration pod numerem 1-800-662-4357 w celu uzyskania informacji lub skierowania do leczenia.

Czy marihuana uzależnia?

Marihuana od dawna jest reklamowana jako narkotyk o właściwościach leczniczych, który nie ma takiego samego ryzyka uzależnienia jak inne narkotyki, takie jak kokaina i heroina. Chociaż prawdą jest, że marihuana jest znacznie mniej uzależniająca niż wiele innych narkotyków ulicznych, nadal jest regulowana federalnie jako substancja z Wykazu I, mimo że została w jakiś sposób zalegalizowana w ponad połowie stanów amerykańskich. National Institute on Drug Abuse szacuje, że 30% użytkowników marihuany ma pewien stopień „zaburzeń związanych z używaniem marihuany”.

Categories: Uzależnienia

Tagged as:

iWiM5W