Menu Home

Jak pisarz pozostać w domu może zachować sprawność i zdrowie?

Czy jako pisarz pracujący w domu naprawdę możesz zachować formę i zdrowie? Siedzenie przy biurku przez cały dzień i tworzenie kolejnego bestsellera lub ostatniego węzła w wyzwaniu „30 hubów w 30 dni” może być świetne dla twojego statusu pisarza, ale nie tak dobre dla twojego ogólnego stanu zdrowia.

Ilu z nas, pisarzy, jest winnych sięgania po słodkie słodycze, napoje gazowane, dania na wynos i dania gotowe, nie tylko dla siebie, ale także dla naszych rodzin? Tak więc kierując się liczbą słów lub dotrzymaniem terminu, nasze cele dotyczące zdrowia i sprawności wychodzą z okna – i zanim możemy je przywrócić na właściwe tory, podjęliśmy już kolejny projekt lub wyzwanie w pisaniu.

„Jedynym sposobem na zachowanie zdrowia jest jedzenie tego, czego nie chcesz, picie tego, czego nie lubisz i robienie tego, na co nie masz ochoty”. ~ Mark Twain.

Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie i kondycję, a także liczbę słów do następnego twórczego arcydzieła, spróbuj poniższych, aby zobaczyć, o ile lepiej czujesz się, pisząc „Koniec”.

1. Woda, woda wszędzie!

Zainwestuj w dużą butelkę na wodę, która może pomieścić co najmniej 1,5 l, i miej ją zawsze blisko siebie. Jeśli masz go w zasięgu ręki od klawiatury, będziesz bardziej prawdopodobne, że będziesz go popijać przez całą sesję pisania. Odejść od klawiatury? Weź to ze sobą i pij dalej. Utrzymywanie nawodnienia jest ważne dla tych kreatywnych mięśni, dzięki temu poczujesz się bardziej ożywiony i rozbudzony, gotowy na każdą pustą stronę. Wszyscy wiemy, że im więcej wchodzi – tym więcej wychodzi. Picie większej ilości wody oznacza więc więcej przerw w toalecie, co jest doskonałą wymówką, aby często wstawać i rozciągać mięśnie związane z biurkiem.

2. Rozciągnij to!

Przekonałem się, że najlepiej sprawdza się wyznaczanie sobie celu, czy to osiągnięcie 500 słów, czy ciągłe pisanie przez 30 minut. Po osiągnięciu wyznaczonego celu wstań i poruszaj się. Wypróbuj kilka pozycji jogi, aby rozciągnąć mięśnie, koncentrując się na nogach, ramionach i szyi. Daj sobie od 5 do 15 minut na każdą przerwę. Jest kilka świetnych treningów, które możesz zmieścić w tak małym oknie, od tonowania po cardio, sugeruję, abyś poszukał inspiracji na YouTube lub Pinterest. Twoje ciało nie tylko będzie Ci wdzięczne, ale da Twojemu umysłowi szansę na podświadome kontynuowanie twórczych przedsięwzięć, a Ty wrócisz do biurka z odnowioną kreatywnością i dobrze rozciągniętym ciałem.

3. Mądrze wybieraj przekąski!

Spójrz na swoje obecne miejsce pracy, ile niegrzecznych małych przekąsek możesz zobaczyć zaśmieconych na biurku lub zgniecionych opakowań w koszu wśród projektów? Łatwo jest sięgnąć po czekoladę, gdy osiągniesz szczytowy moment w swojej historii, zbyt pochłonięty pracą, aby zboczyć za daleko ze strachu, że stracisz rozpęd. Wiem, że jestem tego winny, szybka poprawka cukru wystarczy, aby przejść przez następne kilka tysięcy słów, ale nie jest to tak dobre dla mojego zdrowia – a następująca po nim załamanie cukru wystarczy, żebym wyłączył monitor na noc.

Odłóż wszystkie słodkie smakołyki na bok – nawet nie trzymaj ich w tym samym pomieszczeniu, w którym pracujesz (chyba że jesteś w kuchni, wtedy możesz zainwestować w kłódkę!). Najlepiej byłoby w ogóle ich nie mieć w domu, ale wszyscy wiemy, że może to posunąć się trochę za daleko. Przynajmniej jeśli będziesz musiał trochę wysilić się, aby je zdobyć, będziesz bardziej świadomy swojego wyboru i może to spowodować, że zamiast tego zatrzymasz się i sięgniesz po miskę z owocami.

Jeśli musisz mieć przekąski w górnej szufladzie, wybierz je mądrze. Utrzymuj każdą pojedynczą przekąskę poniżej oznaczenia 100-200 kalorii i twórz mniejsze pojedyncze opakowania z przekąskami, zamiast kładąc całą torbę na biurku. Orzechy, nasiona, suszone owoce, domowe chipsy ze słodkich ziemniaków, seler i próchnica, wafle ryżowe, a nawet zboża mogą stanowić świetną przekąskę. Wszystkie bogate w białko, błonnik i odpowiedni rodzaj tłuszczów (spożywane z umiarem) zapewnią Ci sytość na dłużej, pozostawiając uczucie większej satysfakcji i mniejszą skłonność do poszukiwania tych słodkich diabłów.

4. Postaw na przenośność!

Chwyć laptopa, netbook, tablet, a nawet zwykły długopis i papier i wyjdź z domu. To, że pracujesz w domu, nie oznacza, że ​​musisz tam pozostać przez cały dzień. Możesz też pisać w ruchu! Parki, ławki w mieście, lokalna biblioteka lub kawiarnia, wyjdź tam – nigdy nie wiesz, co zobaczysz, co może zainspirować twój następny projekt pisarski! Spróbuj wybrać się na spacer po okolicy lub do sklepu na rogu iz powrotem, albo rozmyślając nad fabułą w głowie, albo robiąc notatki na smartfonie lub telefonie komórkowym. Możesz się ruszać i jednocześnie pracować !.

Osobiście uwielbiam zmianę scenerii, a podczas pracy w domu staram się chodzić na co najmniej jeden 30 – 60 minutowy spacer w ciągu dnia. Świeże powietrze pomaga mi przewietrzyć wszelkie pajęczyny i podświadomie pracować nad swoim projektem. Uważam, że robienie notatek na moim smartfonie jest łatwe i dyskretne, a po powrocie do domu mogę szybko przesłać je do komputera.

Categories: Praca

Tagged as:

iWiM5W