Menu Home

Ćwiczenia koordynacyjne. Jak poprawić koordynację oczu i oczu stóp.

Koordynacja

Koordynacja to zdolność zmuszenia mięśni i zmysłów do wspólnej pracy w celu sprawnego i skutecznego wykonania zadania. Właściwe mięśnie muszą kurczyć się we właściwym czasie z odpowiednią siłą. Koordynację można poprawić ćwicząc, ale podobnie jak siła jest ona bardzo specyficzna. Poprawa koordynacji ręka-oko nie poprawia koordynacji stóp i oczu.

Osiągnięcie lepszych wyników w strzelaniu do celów w grze wideo nie poprawi zbytnio koordynacji ręka-oko w badmintonie lub koszykówce. Aby być lepszym w określonym zadaniu, powinieneś ćwiczyć to konkretne zadanie lub coś bardzo podobnego. Aby poprawić ogólną koordynację, przećwicz wykonywanie różnych rodzajów zadań. Jak sugerują nazwy, koordynacja ręka-oko polega na tym, aby Twoje mięśnie poruszały dłonią we właściwym miejscu we właściwym czasie. Koordynacja stóp i oczu polega na tym, aby Twoje stopy poruszały się we właściwym miejscu we właściwym czasie. Brak koordynacji może sprawiać wrażenie, że masz pecha. Niezdarnym ludziom przytrafiają się złe rzeczy.

Twoje ciało potrzebuje czasu, aby nauczyć się czegoś robić. Niektóre mięśnie kurczą się, które nie powinny się kurczyć, inne nie kurczą się we właściwym czasie, a inne kurczą się ze zbyt dużą lub niewystarczającą siłą. Po pewnym treningu mięśnie zaczynają wydajniej współpracować. Czas staje się lepszy, a ruchy stają się płynniejsze. Dobra koordynacja jest ważna, ponieważ bez niej marnuje się siła, szybkość, równowaga, wytrzymałość i elastyczność. Aby odnieść sukces, potrzebujesz koordynacji.

Ćwiczenia poprawiające ogólną koordynację

Ćwiczenia rzucania, łapania, układania w stosy, strzelania, skakania, uderzania pięścią i kopania mogą poprawić ogólną koordynację. Wykonuj czynność w kółko, aby być lepszym. Unikaj ciągłego wykonywania tego samego dokładnego ruchu. Na przykład, jeśli wrzucasz piłkę do siatki, nie rzucaj jej z tego samego miejsca. Wyrzuć go z różnych miejsc. Poniższa lista zawiera tylko kilka pomysłów. Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją koordynację.

Kopnięcie piłki i doprowadzenie jej tam, gdzie chcesz, nie jest takie łatwe. Jeśli Twoja stopa nie łączy się z piłką w prawidłowy sposób lub jeśli Twoja stopa nie poruszała się z odpowiednią prędkością, chybisz zamierzonego celu. Spróbuj podróżować z piłką, kopiąc ją z jednej stopy na drugą. Następnie kopnij w daleki cel.

Rzucanie piłką lub innym przedmiotem w cel jest powszechne w sporcie. Musisz poprowadzić piłkę pod odpowiednim kątem z odpowiednią prędkością, aby znalazła się tam, gdzie chcesz. Rzucanie piłką jest również dobre dla koordynacji. Ćwicz rzucanie i rzucanie przedmiotami w cel.

Dobrym ćwiczeniem poprawiającym koordynację jest łapanie piłki rękami, rękawiczką lub kijem do lacrosse. Możesz też złapać inne rzeczy, takie jak frisbee. Jeśli nie masz kogoś do rzucenia, możesz odbić piłkę o ścianę i złapać ją, gdy wróci.

Żonglowanie polega na rzucaniu i łapaniu dwóch lub więcej przedmiotów. Możesz użyć dowolnego przedmiotu, który możesz wygodnie rzucić i złapać. Ćwiczyłem żonglowanie używając plastikowych kulek. Używanie różnych rozmiarów i różnych ciężarów sprawia, że ​​jest to trudniejsze. Spróbuj żonglować trzema lub więcej obiektami naraz, tak aby co najmniej jeden obiekt był przez cały czas w powietrzu.

Domek z kart.

Układanie przedmiotów jeden na drugim tak wysoko, jak to tylko możliwe lub umieszczanie ich blisko siebie, tak aby nie spadały, wymaga delikatnych ruchów mięśni. Może to być domek z kart, stos plastikowych kubków lub stos klocków. Im trudniej jest umieścić przedmioty bez ich upadku, tym lepiej dla poprawy koordynacji ręka-oko.

Układanie puzzli wymaga nie tylko wiedzy, gdzie pasują elementy. Musisz również umieścić elementy dokładnie we właściwym miejscu. Jest to dobre dla poprawy kontroli motorycznej. Ćwicz z łamigłówkami składającymi się z małych elementów. Rozwiązywanie łamigłówek może również zapewnić dobry trening umysłowy.

Huśtaj się na piłce lub ptaszku. Odbij piłkę od siebie, uderz ją w powietrze lub uderz w ścianę, aby odbiła się z powrotem. Jeśli masz dużo piłek lub uderzasz je, aby wróciły, możesz ćwiczyć samodzielnie. Próbowałem tego z ptaszkiem do badmintona i rakietą. To jest dużo trudniejsze niż się wydaje. Postaraj się, aby piłka lub ptaszek poszły tam, gdzie chcesz. Jeśli grasz w siatkówkę, możesz poćwiczyć wymachiwanie rękami i uderzanie rękami.

Uderzenie jest łatwe, ale uderzenie w poruszający się cel i połączenie nie jest. Poćwicz uderzanie w worek treningowy, który porusza się, gdy go uderzysz lub walczysz z kimś. Mam lekki worek treningowy dołączony do płyty DVD z ćwiczeniami Tae Bo. Tae Bo to kick boxing cardio. Ponieważ jest to lekki worek treningowy, wymaga większej kontroli. Zatrzymaj pięść w określonym miejscu. Nie próbuję przebijać się przez worek treningowy. Celuję w krawędź.

Categories: Fitness

Tagged as:

iWiM5W